haft »

 

 

po co haft na ubraniu?

na jakich ubraniach wykonujemy haft?

w jakich miejscach wykonujemy haft?

w jakich kolorach wykonujemy haft?

haft poziomy czy pionowy?

mam graficzny zapis haftu, w jakiej formie podesłać go do TONBO

zapis i haft imienia po japońsku

inne hafty

po co haft na ubraniu?

haft służy głównie do personalizacji ubioru treningowego lub oznaczenia stroju jako przynależności jego właściciela do określonego klubu czy dojo lub też po prostu dla ozdoby; najczęściej wykonuje się hafty imion w ojczystym języku lub też w zapisie alfabetem japońskim (w katakanie); taki haft pozwala na:

a)      uatrakcyjnienie własnego stroju

b)      personalizację, w razie zaginięcia łatwo rozpoznać swoje gi czy hakamę;

c)       w przypadku osób początkujących na zapamiętanie imienia przez trenera lub sensei’a.

do góry

 

na jakich ubraniach wykonujemy haft?

obecnie na wybranych hakamach oraz na wybranych kimonach. ograniczenia technologiczne nie pozwalają na wykonywanie haftów na wszystkich produktach. wspomniane produkty mają zdefiniowaną opcję wyboru haftu na swoich kartach produktowych. jeśli takiej opcji nie ma, oznacza to że dla danego produktu nie oferujemy tej usługi.

do góry

 

w jakich miejscach wykonujemy haft?

informacje na ten temat znajdują się w opcji wyboru haftu (pojawią się po wybraniu „tak” w okienku „haft”), łącznie z określeniem czy haft ma być pionowy, poziomy i jego maksymalny rozmiar. tutaj też ograniczenia technologiczne nie pozwalają na pełną dowolność, dlatego pozwalamy sobie narzucić gotowe rozwiązania.

do góry

 

w jakich kolorach wykonujemy haft?

ta informacja, jako opcja wyboru, pojawia się w momencie gdy na karcie produktu zdecydujemy się na skorzystanie z usługi haftu. zwróć uwagę, że wykonujemy hafty wyłącznie jednokolorowe.

 

 biały  niebieski  zielony  żółty  czerwony  brązowy  szary
             
 kremowy  granatowy  ciemny zielony  pomarańczowy  ciemny
czerwony
 ciemny
brązowy
 czarny

 

* w zależności od indywidualnych ustawień monitora, kolory mogą odbiegać od rzeczywistych.

  do góry

 

haft poziomy czy pionowy?

imiona w języku ojczystym zapisuje się w poziomie, chyba że pojawia się ograniczenie technologiczne lub ktoś oczekuje zapisu pionowego. imię w tłumaczeniu na język japoński można zapisać pionowo lub poziomo z preferencją zapisu pionowego jako ten bardziej tradycyjny.

do góry

 

mam graficzny zapis haftu, w jakiej formie podesłać go do TONBO

jeśli masz graficzny zapis swojego imienia i chcesz je mieć wyhaftowane na ubiorze kupowanym w TONBO, wyślij je do nas na adres contact@tonbo.eu zaraz po złożeniu zamówienia, wpisując w temat wiadomości: haft do zamówienia nr. ……; plik musi być w formacie jpg lub bmp (białe tło, czarny napis), przykład pliku poniżej:

 

do góry

 

zapis i haft imienia po japońsku

jeśli chcesz wyhaftować swoje imię ale zapisane po japońsku, na karcie produktu w opcji wyboru dotyczącej tematu haftu wybierz "imię po japońsku ...", w uwagach do zamówienia wpisz swoje imię, które my już zamienimy na zapis w katakanie. w temacie tłumaczenia współpracujemy ze szkołą języka japońskiego z wrocławia. ponieważ to katakana została stworzona przez Japończyków do zapisu słów pochodzenia obcego, wyłącznie w tym alfabecie dokonujemy tłumaczeń.
pamiętaj jednak, że alfabet składa się tylko z 5 samogłosek i jednej spółgłoski, wszystkie pozostałe znaki to sylaby, jak: ka, fu, re, mi, itd., dlatego w zapisie katakaną Twoje imię będzie brzmieć inaczej niż w oryginale, co więcej w zależności od interpretacji jedno imię może być zapisane na kilka sposobów, np.:


Sylwia:

 シ  ル ビ ア
shi   ru   bi   a

 シ  ル ヴィ ア
shi    ru    vi   a


do haftu imion w języku polskim wykorzystujemy czcionkę "gyosho"


inne hafty

jeśli jesteś zainteresowany innym haftem niż opisane powyżej lub stanowiące opcje wyboru na danej karcie produktowej, napisz do nas na adres contact@tonbo.eu, podaj szczegóły dotyczące haftu, wybranego ubioru oraz miejsca haftu.

do góry