owijki bokserskie, półelastyczne, czarne

  • 11,90 pln 10,90 pln

Owijki bokserskie, półelastyczne czarne

 

Owijki bokserskie to niezbędne wyposażenie dla każdej osoby ćwiczącej techniki pięściarskie. Ich zadaniem jest usztywnienie nadgarstków narażonych na uszkodzenie w trakcie piąstkowania oraz wchłanianie potu, co znacząco wydłuża żywotność rękawic bokserskich czy grapplingowych (zazwyczaj wykonanych ze skóry bydlęcej). Owijki bokserskie marki Tonbo wykonane są z mieszanki bawełny i poliestru, dzięki czemu są półelastyczne. Wyposażone zostały w praktyczne rzep do zapinania. Szerokość produktu wynosi 5 cm, a długość 3 m, tym samym sprawdzą się doskonale dla osób o mniejszych dłoniach.

Bezpieczeństwo i higiena dzięki wysokiej jakości owijkom bokserskim

Owijka bokserska przede wszystkim ma chronić dłonie pięściarza czy pięściarki przed poważnymi kontuzjami — złamaniami nadgarstków i kciuków oraz zapobiegać otarciom mogącym powstać w trakcie walki lub treningu. Owijka to jeden z podstawowych elementów wyposażenia także z powodów higienicznych. W grubych rękawicach bokserskich pozbawionych wentylacji, w czasie intensywnego wysiłku fizycznego, jest bardzo ciepło, przez co dłonie się pocą się intensywnie. Sama rękawica nie wchłania potu, a do tego trudniej ją umyć, dlatego by uniknąć przykrego zapachu rękawic oraz rozwoju bakterii czy grzybów, należy stosować owijki bokserskie, które po każdym treningu z łatwością wypierzesz i wysuszysz.

Owijki bokserskie Tonbo — wysoka jakość w rozsądnej cenie

Od 2008 roku dostarczamy wysokiej jakości produktów osobom trenującym sztuki lub sporty walki w kraju i za granicą. Wieloletnie doświadczenie pozwala nam szyć akcesoria oraz odzież sportową odpowiadającą rzeczywistym potrzebom użytkowników. Owijki bokserskie wykonane w naszej szwalni to produkty półsyntetyczne, dzięki czemu zachowują swoją elastyczność nawet po wielokrotnym praniu. Zachęcamy do składania zamówień, a w przypadku pytań — do kontaktu.